
14:43, 9 квітня
Проєкт енергетичної незалежності реалізують за підтримки ЮНІСЕФ на Херсонщині
На Херсонщині у селищі Велика Олександрівка реалізують проєкт енергетичної незалежності - за підтримки ЮНІСЕФ вдалося залучити 5,8 млн гривень, також тут на фінальній стадії – відновлення дитсадка, зруйнованого російською армією.
Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає Укрінформ.
«Поспілкувався із керівницею громади Наталією Корнієнко щодо запуску у Великій Олександрівці проєкту енергетичної незалежності. У селищі завершується монтаж та підключення сонячних панелей, які забезпечать електроенергією усі одинадцять свердловин», - написав Прокудін.
За його словами, це гарантує стабільне водопостачання для 5 тисяч мешканців у разі відсутності енергопостачання.
Начальник ОВА висловив вдячність ЮНІСЕФ за підтримку цього важливого проєкту - завдяки їм вдалося залучити 5,8 млн грн.
Також, за словами Прокудіна, у Великій Олександрівці на фінальній стадії – відновлення дитсадка, зруйнованого російською армією. Будівництво стартувало понад рік тому, зараз — завершальний етап. Вартість робіт склала понад 38 млн гривень коштів державного й місцевого бюджетів.
Як розповів Прокудін, після відкриття заклад зможе одночасно прийняти 120 дітлахів. Першу сотню вихованців – батьки вже записали. Це свідчить, що місцеві родини хочуть залишатися вдома, працювати, виховувати дітей і жити нормальним життям.
За даними ОВА, у садку повністю перекрили й утеплили дах, замінили вікна та двері, оновили комунікації, встановили пандус, ємність для води, вентиляцію та кондиціонери. Всередині — вже завершено оздоблювальні роботи та утеплено підлогу. Також буде реалізовано проєкт з благоустрою.
Особливий акцент — на безпеці дітей. Поруч із садком зводять укриття, яким зможуть користуватись і його вихованці під час загрози російських атак.
Як наголосив начальник ОВА, так крок за кроком відновлюють громади, які постраждали від великої війни.
Як повідомляв Укрінформ, у Милівській громаді на Херсонщині завдяки співпраці з ЮНІСЕФ встановили сонячну станцію.
Станом на 28 січня 2025 року, на деокупованій частині області функціонували десять обʼєктів відновлювальної енергетики та одна міні-ГЕС потужністю 87 МВт. Завдяки підтримці партнерів у населених пунктах Великоолександрівської, Тягинської, Високопільської, Калинівської та Нововоронцовської громад установлені сонячні панелі, що забезпечать безперебійну роботу свердловин. Загалом до реалізації заплановані 64 проєкти з впровадження сонячної енергетики у десяти громадах. Їх загальна потужність – 2183,3 кВт.
Крім цього, визначена потреба з установлення сонячних панелей ще на понад трьох сотнях обʼєктів у 16 громадах регіону. Це дасть змогу генерувати більш ніж десять тисяч кіловатів електроенергії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:38
9 квітня
ТОП новини
live comments feed...