Колірна схема – показник відтінків, що виражаються у числах. Це потрібно для того, щоб готова друкована продукція відповідала встановленим критеріям відтінку. Не рідкість, коли колір зображення на екрані ПК відрізняється від того, що можна отримати в реальності. Але, знаючи назви кольорів та їх цифри схеми, можна виробляти якісну продукцію. Така система використовується великими компаніями.
Система передачі кольору RGB
Представлений алгоритм базується на кількох основних відтінках:
- R – червоний;
- G – зелений;
- B – блакитний.
Кольори за цією системою виходять за умови змішування з чорним. При повному співпадінні вони утворюють білий колір. При застосуванні чорного та змішування червоного з зеленим, можна отримати малиновий. Кількість комбінацій велика, що розширює можливості. Вважають, що саме ця палітра має найбільшу насиченість.
Ті, хто працює з графічними програмами знають, що при переведенні з RGB в модель CMYK зображення тьмяніє. Проте, більшість устаткування для друку не функціонує з RGB. Така колірна модель може застосовуватися для струминного друку, наприклад, при виробництві фото.
Схема CMYK
Перед тим, як почати її використовувати, треба знати, що вона передбачає кілька кольорів:
- Синій, що більше відноситься до насиченого блакитного;
- Малиновий – наближений до темного відтінку рожевого;
- Жовтий – класичний колір без зміни тону;
- Чорний – є основним відтінком для роботи.
Система має менше охоплення кольорів, якщо порівнювати з попередньою схемою. Але вона підійде для тріадного друку. Для отримання нового відтінку проводиться змішування трьох кольорів, після чого додається чорний. Саме цю модель прийнято вважати стандартною для офсетного друку в Європі. У більшості випадків схема CMYK, в якій відтінки обчислюються від 0 до 100 є оптимальною.
Наприклад, якщо потрібно отримати чорний колір, тоді показники мають бути максимальними. Проводячи регулювання кожного з них, можна отримати бажаний відтінок. В основному дизайнери користуються піпеткою в редакторі Photoshop. Вона дає можливість визначити як тип певного відтінку, так й його колірну схему. Для отримання ідентичного результату слід розуміти, яке цифрове значення має кожен відтінок. Для зручності користувачів є спеціальна таблиця, де можна без проблем знайти відповідне значення для роботи.