Є багато критеріїв, які слід враховувати при виборі ковдри. Оскільки це інвестиція на кілька років, доведеться двічі подумати, перш ніж приймати рішення. У наступній статті ви знайдете всі критерії, які слід враховувати при виборі найбільш підходящої для вас ковдри.
Розміри ковдри
Перший критерій, який ми повинні враховувати, це розмір нашої ковдри. Існує безліч різних форматів. Серед найбільш популярних можна виділити ковдри розміром 142х205 см, двоспальні ковдри розміром 172х205 см або євро розміром 220х200 см. Щоб вибрати оптимальний розмір, потрібно виміряти розмір вашого ліжка або матраца. Ковдра завжди повинна бути трохи ширше.
- Для односпального та полуторного ліжка ковдра має бути шириною не менше 142 см.
- Для двоспального ліжка ковдра повинна бути шириною 172 см.
- Для ліжок розміру queen-size 160x200 см розміри вашої ковдри повинні бути від 220х200 до 240x220 см.
Теплові властивості
Тепер, коли ми знаємо, який розмір ковдри вибрати, ми підійшли до другого критерію: теплові властивості. Звичайно, важливо, щоб ваша ковдра зберігала тепло. У нас є вибір між кількома варіантами, спеціальні літні, спеціальні зимові, середньої товщини або 4-сезонні ковдри.
Кожен з них пропонує різні теплові характеристики. Літні ковдри дуже легкі, підходять для людей, чутливих до тепла, або для людей, які сплять у кімнатах з температурою вище 22°C.
Зимові ковдри дуже теплі і призначені для людей, які легко мерзнуть або сплять в приміщеннях з низьким опаленням і потребують набагато теплішої ковдри.
Існують також ковдри середньої товщини, які ідеально підходять для приміщень при температурі від 18 до 22 градусів. Вони також ідеально підходять для людей, які люблять спати при середніх температурах.
Всесезонні ковдри складаються з двох ковдр, які можна зібрати разом у будь-який час року, щоб забезпечити бажане тепло. Це комплект з легкої ковдри та демісезонної ковдри, які утворюють зимову ковдру, якщо їх застебнути разом. Оскільки їх також можна використовувати окремо, ви можете самі вирішити, якої товщини має бути ваша ковдра.
Наповнювач ковдри
Третій критерій - наповнювач. Що знаходиться в ковдрі, важливо, тому що від наповнювача залежить, наскільки ковдра зігріває і в якій мірі дозволяє шкірі дихати. На вибір є кілька варіантів. Можна використовувати як синтетичний, так і натуральний наповнювач.
Що стосується натуральних наповнювачів, ви можете вибрати між качиним пухом, шовком або вовною альпаки.
Перш за все, натуральна ковдра забезпечує неперевершену терморегуляцію, тепло і дуже легка. Вона служить удвічі довше, ніж синтетична ковдра. Вони дозволяють нашому тілу дихати, ми менше потіємо і краще зберігаємо тепло.
До причин, які можуть говорити на користь синтетичної ковдри, можна віднести ціну, простоту догляду, а в деяких випадках і гіпоалергенні властивості.
Чохол ковдри
Чохол запобігає виходу пуху або волокон. Ми рекомендуємо чохол з дуже щільним плетінням. Вибір чохла залежить від ваших вимог і засобів. Існують чохли з перкалі, бавовни, атласу, шовку або бамбукових волокон. Загалом, ми рекомендуємо чохол з перкалі для ковдри. Перкаль має матову поверхню, легкий і пропускає повітря.
Ви також можете використовувати сатин або бязь. Вони дуже добре вбирають вологу і легкі. Вони зберігають ваше тіло прохолодним влітку і теплим взимку.
Ви також можете вибрати атлас, який має дуже гладку поверхню і надає вашій ковдрі яскравий блиск. Або волокна бамбука, які є антибактеріальними, нейтралізують запахи і дуже добре вбирають вологу.
Шов також дуже важливий, адже він облагороджує ковдру. Ковдру можна зшити декількома способами, деякі види більш ефективні, ніж інші. Що стосується швів, то зазвичай ми говоримо про картате стьобання, кругове стьобання, покривала з валиком з прошивним верхнім краєм або алмазне стьобання.
Останній часто вважають найкращим, оскільки він утримує наповнювач на місці і тим самим не дає їй зміщуватися. Це збереже вашу ковдру рівною та комфортною на довгі роки. Хороший шов знижує втрати тепла.
Вага
Останнім критерієм є вага ковдри. Часто ковдри підбирають не за абсолютною вагою, а за вагою на квадратний метр. Це і є щільність ковдри. Залежно від того, велика щільність або маленька, ковдра зберігає різну кількість тепла. Ціни також різняться в залежності від цієї щільності.
Чим вище щільність, тим дорожче стає ковдра. Натуральна літня ковдра має вагу приблизно 180 г/м2, тоді як зимова ковдра становить приблизно 270 г/м2. У випадку з синтетичними ковдрами ми можемо очікувати від 200 г/м2 для літньої ковдри та 350 г/м2 із зимовою ковдрою. Для найбільш щільних ковдр ця вага може становити до 500 г/м².
Увага: чим щільніше наповнювач, тим важче стає ковдра. Тому потрібно враховувати цей аспект при виборі правильної ковдри.
Висновок
Ми тільки що розглянули шість найважливіших критеріїв при виборі ковдри. Перш за все, необхідно враховувати розмір ковдри в залежності від ширини і довжини вашого ліжка. Тоді необхідно враховувати теплові властивості, які необхідно підбирати в залежності від чутливості до холоду або спеки, а також температури спальні. Крім того, постає питання про наповнювач (натуральний або синтетичний) і матеріал чохла. Нарешті, нам все ще потрібно вибрати стьобання та вагу, які ми хочемо.
Спробуйте наші гіпоалергенні ковдри! Зв'яжіться з нами для отримання додаткової інформації, ми з радістю відповімо на ваші запитання.