Twitter ― потужний інструмент для бізнесу, який ефективно працює для іміджевих цілей та залучення нішевої аудиторії. Але щоб досягти в цьому успіху, треба зрозуміти унікальність соцмережі на українських теренах та навчитися грати за цими правилами.
То у чому ж феномен цієї платформи в Україні та чому комунікацію бізнесу «із серйозним обличчям» там не оцінять?
Я Владислава Андріянова ― копірайтерка агенції Sasquatch Digital Agency . Пропоную зʼясувати відповіді на ці запитання у наступному матеріалі.
Структура і особливості
Головною ідеєю Twitter до 2017 року була лаконічність + афористичність. Хочете здобути респект від місцевих? Озбройтеся дотепністю й спробуйте вкласти її у суворі 140 символів.Останній апдейт дозволяє дописувати вже на 25 000 знаків, проте багатьох користувачів обурюють ці нововведення, адже вони нівелюють початкову ідею соцмережі. Тож мало хто читає такі лонгріди.Формат тредів тут ― один з найпопулярніших. Це ланцюги з певної кількості твітів, що розкривають певну тему серйозно чи жартома. Як вони корисні для послуг диджитал агенцій?Розважальні, як-от від маркетплейсу Prom.ua створюють позитивний імідж завдяки крафтовим сезонним мемам.Інформативні, часто у вигляді щирих рекомендацій від користувачів, здатні будь-якої миті завіруситися й принести бренду сотні нових клієнтів. На жаль, так само працює й з анті-рекомендаціями.
Розділ «Тренди» ― чи не найважливіша опція соцмережі, завдяки якій ви дізнаєтеся про гарячі події у реальному часі раніше за офіційні новини. Це чудова можливість для бізнесу першим обіграти свіжий інфопривід.
Після початку повномасштабного вторгнення відбулася важлива подія: українська спільнота впливовців відʼєдналася від російської: набув популярності хештег #УкрТві та повноцінно розбудувалося наше комʼюніті. А з ним ― розвинулися українська автентична лексика, сенси та можливості для бізнесу.
Колиска мемів
Один з яскравих маркерів українського Twitter ― використання гумору (подекуди чорного) як зброї за будь-яких обставин. Саме так зʼявився мем про гору Щекавиця.
Після чергової ядерної погрози путіна користувачка поділилася інсайдерською інформацією: у Telegram існує група на 8 людей, учасники якої у разі ядерного вибуху планують влаштувати передсмертну оргію на вершині київської гори Щекавиця.
Твіт завірусився, і в групу почали додаватися тисячі людей, щоб разом пофантазувати щодо останніх хвилин життя з перчинкою. У самому ж Twitter з цієї нагоди запустився мемний маховик, до якого долучилися й українські бренди.
Дотепно обіграли інфопривід в SMM просуванні, наприклад, інтернет-магазин Rozetka.Молочна компанія «Галичина».Цікаво, що коли ті самі бізнеси не впроваджують твітер-меми у ситуативи, дописи не мають таких великих охоплень, як тут.
Twitter для бізнесу
Twitter ― важливий інструмент для бізнесу, який дехто досі недооцінює. Проте деякі бренди вже зайшли на цю територію та успішно використовують її для розширення клієнтської бази та створення позитивного іміджу продуктам й послугам. Для цього вони залучають такі інструменти:
- обігрування інфоприводів у контенті (екстраважливо бути серед перших, доки тема ще гаряча ― бажано в перші ж години після гучної події);
- актуальний гумор у комунікації з використанням специфічного місцевого сленгу, що створює відчуття дружньої близькості з брендом та його сучасності;
- оперативна та ефективна модерація.
Прикладом ідеального балансу між корисним і мемним контентом у Twitter неочікувано став акаунт SMM просування Київ YASNO. Це бренд, під яким працюють компанії, що постачають українцям електроенергію та газ. Завжди дотепні дописи мають потужний фідбек.
Водночас YASNO нагадують про своєчасну оплату комуналки, а у коментарях активно відповідають на практичні запитання українців.
Влучне потрапляння в інфоприводи та товариський TOV є у комунікації McDonaldʼs Ukraine.
А тут бачимо приклад уже офлайн-використання жарту про магічну дію кави з корицею по четвергах.
До речі, коли трапляються факапи, це теж стає вірусним та суттєво збільшує згадки компанії у Twitter ― місцеві обожнюють такі кейси та активно їх коментують.
Висновки
З одного боку, Twitter ― меми та міжусобні чвари, з іншого ― про вплив на президентські вибори в Америці, майданчик Революції Гідності, консолідацію та незламність українців. Саме у цій еклектиці й полягає унікальність цього сервісу. Щодо бізнесової царини, Twitter не просто еволюціонує у такт з ринковими вимогами, а й самостійно задає тренди. Можливості цього сервісу для послуг диджитал агенцій необмежені, головне ― вміти адаптуватися, а ще влучно й вчасно обігрувати інформаційні приводи.