Спальня — місце, де ми проводимо чимало свого часу, здебільшого відпочинок і сон. Тому дуже важливо створити в кімнаті комфортні умови для здоров'я і добробуту. Одним з ефективних способів поліпшити мікроклімат у приміщенні — використовувати зволожувачі повітря. Розповідаємо, який тип вибрати для підвищення рівня самопочуття.
Використання зволожувачів холодного туману
Зволожувачі холодного туману використовують ультразвукові коливання, щоб розпорошити воду на найдрібніші крапельки розміром 1-5 мікрон. Вони настільки малі, що довго перебувають у повітрі у вигляді туману і поступово зволожують повітря, не встигаючи осісти на підлогу та поверхні. Які переваги дають зволожувачі повітря холодного туману:
- Низьке споживання електрики, оскільки не використовується нагрівальний елемент.
- Відсутність умов для розмноження бактерій, оскільки вода не нагрівається.
- Безшумна робота. Єдиний звук — це неголосне гудіння ультразвукової мембрани.
- Можливість використовувати аромаолії — вони не руйнуються від нагрівання води.
Звичайно, доведеться почекати ефекту 30-40 хвилин, але це не критичний мінус.
Як працюють зволожувачі теплого туману
Зволожувачі теплого туману нагрівають воду до кипіння, а потім за допомогою вентилятора розпилюють гарячу пару в повітря. Вона швидко конденсується і зволожує повітря в приміщенні. Моделі теплого туману обирають з низки причин:
- Швидке зволоження повітря внаслідок випаровування. Ефект відчувається вже через 10-15 хвилин роботи.
- Можливість слугувати додатковим джерелом тепла, підвищуючи температуру повітря в приміщенні приблизно на 2-3 градуси. Це актуально для холодної пори року.
- Ефективне зволоження повітря у великих приміщеннях шляхом потужного викиду пари.
Однак у таких моделей є низка недоліків, наприклад, високе споживання електроенергії через роботу нагрівального елемента, а також утворення білого нальоту від осідання дрібних частинок мінералів на меблях і стінах, який складно прибрати.
Який зволожувач краще для спальні
Враховуючи можливості та обмеження кожного типу, можна зробити висновок, що для спальні найкраще підійде зволожувач холодного туману. Ось чому:
- У спальні зазвичай хочеться прохолоди, а не додаткового тепла. Зволожувач холодного туману якраз створить відчуття свіжості й не спричинить перегріву.
- Такий пристрій економніший — не буде зайвих витрат на електрику. А зволожувати повітря часто необхідно цілодобово.
- Ризик розмноження бактерій і спор цвілі у воді вищий у теплого туману. Для спальні чистота повітря дуже важлива.
- Безшумна робота зволожувача холодного туману не завадить спокійному сну.
Системи зволоження повітря допомагають розслабитися і створюють здорову атмосферу в приміщенні. Однак максимального ефекту від пристрою можна домогтися, вибравши відповідну технологію. Прислухайтеся до порад, але орієнтуйтеся на власні уподобання — це дасть змогу підібрати ідеальний гаджет для спальні.