Кольорові олівці використовуються у дитячій творчості. Вони дозволяють розвивати фантазію, створювати розкішні картини, покращувати розумові навички та стимулювати дрібну моторику. Вибір олівців для розфарбовування та малювання величезний, тому краще проаналізувати ринок та порівняти різні варіанти перед покупкою.
Особливості кольорових олівців
Маленькому та дорослому художнику для роботи необхідні якісні інструменти, тому краще вибирати кольорові олівці для малювання дітям, виходячи з рейтингу. Так як можуть потрапити погані та ламкі вироби, які важко точити, тим самим позбавляючи дитину задоволення від процесу.
Найкращі дитячі кольорові олівці для малювання мають відмінні експлуатаційні параметри і з кожним роком стають все популярнішими, причому не лише у дітей, а й серед професійних митців, аматорів. Виробники постійно розробляють інноваційні продукти з розширеним функціоналом. Це можуть бути олівці:
- з ефектом розмиття акварель;
- білі;
- світлостійкі з особливими пігментами у складі.
Вироби будуть мати попит завжди, оскільки вони довговічні і компактні, універсальні і прості в плані зберігання.
Ще одна особливість – застосування їх у комбінації з маркерами, пастельними та акварельними фарбами чи самостійно. А також малюнки олівця можна відкласти вбік і потім повернутися до нього, коли буде зручно.
До покупки вивчіть, які типи кольорових олівців для малювання бувають. Це дозволить зупинитись на якісному, комфортному в роботі варіанті. До складу кожного олівця входять грифель та корпус. Найцінніша частина – це саме грифель, який зумовлює можливості під час малювання; від корпусу залежить зручність у використанні.
Види кольорових олівців для малювання
Крім вугільних із пастельними – в окремих категоріях арт-матеріалів – виділяють восково-олійні, графітові та акварельні різновиди. Докладніше про кожен вид кольорових олівців для малювання:
- Графіт. У складі грифеля різнокольорові пігменти та глина білого ґатунку. Кольорові олівці для контурних карток часто беруть саме даної категорії. Грифель тендітний, але при дбайливому поводженні проблем не виникає. Для дитячої творчості це непоганий варіант.
- Акварель. З чого роблять кольорові олівці: у складі водорозчинна основа, пігмент, чорнило. Акварельні, на відміну від графітових, мають високу міцність. Стрижень м'який, кольори яскраві. Замінити акварель олівцями не можна.
- Олійно-воскові. Батьки, які вивчають питання, які кольорові олівці краще малювання дітям, завжди розглядають цю категорію. Масляно-воскові моделі містять два компоненти одночасно. Це спричиняє їх відмінні характеристики, універсальність. Що краще – олія чи віск? Однозначної відповіді немає, але максимально затребуваними є комбіновані вироби. Решта – справа смаку та особистих уподобань конкретного художника.
Що враховувати при покупці
Все залежить від цілей, завдань та доступного бюджету. Плюс кількість кольорів кольорових олівців може відрізнятися.
- Стрижень: вид та товщина
Мова про грифель у корпусі з деревини, полімерів. Він визначає якість готової картини, насиченість, яскравість фарб.
Від жорсткості грифелю залежать і чіткість ліній, і насиченість кольору. Зазвичай маркування вказується на звичайних олівцях, але трапляється і різнокольорових. М та В – це м'який, 2В – найм'якший грифель кольорових олівців (рекомендовано брати для дітей), НВ – твердо-м'який грифель.
Завтовшки стрижень становить 2.5-5 мм. Малюку варто брати варіант 4-5 мм, старшій дитині підійдуть більш тонкі грифелі. Це пов'язано з акуратністю дітей різного віку та силою натиску.
- Матеріал сорочки.
Хороші м'які кольорові олівці для малювання у дітей йдуть у дерев'яному корпусі. Але таке рішення може бути крихким – дивіться на тип деревини та щільність проклеювання багатошарової конструкції. Простіший варіант – зупинятися на продукції відомого бренду, вироби якого мають високу якість за промовчанням.
Вільха, липа, тополя дають середню якість сорочки. Кедр, джелутонг та сосна мають максимальну якість, але ціна буде відповідною.
- Форма сорочки.
Ще один важливий момент, як вибрати хороші кольорові олівці для малювання дітям – це дивитися на тип корпусу. Трикутний переріз – ідеальне рішення для малюків до 3 років. У дитячому садку чи школі зазвичай використовують шестигранні моделі. Звичайні круглі – підійдуть дітям, у яких поставлена рука для письма, та дорослим.
- М'якість.
Наступний критерій, який обов'язково потрібно враховувати. Як вибрати кольорові м'які та яскраві олівці? Достатньо запам'ятати наступний простий принцип. М'які жирні та темні маркуються В або М. Користуватися ними зручно та просто, для тушкування, штрихування кращого варіанту не знайти. ТМ, НВ – це твердо-м'який чи середній тип. Він вважається універсальним, підійде до створення основних малюнків.
Маркування простих олівців – Т, ТМ, М – не використовується кольорових. Можете орієнтуватися під час виборів на рекомендації знайомих, відгуки, особистий досвід, особливості продукції конкретного бренда. Які найкращі для школяра кольорові олівці: м'які, дуже м'які або твердо-м'які.
- Матеріал та тип стрижня.
Основні типи наповнювачів:
- Воскові. Заточення не потрібне, сорочка відсутня.
- Класичний. Звичайний олівець з пігментами та білою глиною.
- Акварель. На вигляд вони не відрізняються від класики, але надають додаткові можливості. Так можна використовувати мокрий пензель для створення розводів.
- Пастельні. До складу входить олія льону. Нанесення просте та швидке, розтушовка ліній якісна.
- Кількість кольорів у наборі.
Найпопулярніші набори містять від 4 до 100 штук. Дитині є сенс брати хоча б 6-12 кольорів, а краще 24-48. Відштовхуйтеся від цілей покупки. Наприклад, 6 основних кольорів олівців для школярів – це червоний, жовтий, синій, зелений, коричневий, чорний, фіолетовий. Для уроків та простих завдань набору вистачить. Але для творчості потрібно більше варіантів.
Що вибрати дитині
Дошкільнику найкраще брати тригранні вироби. Їх зручно тримати в руці, вони не провертаються і не вислизають, дозволяють сформувати правильні навички письма у майбутньому. Довжина та товщина повинні бути середніми. Першокласнику для малювання потрібні кольорові олівці: яскраві, досить м'які та некрихкі, довжина не така важлива. У дошкільника маленькі пальчики та ручки, так що не варто особливо старатися. Грифель – тільки м'який або дуже м'який, він дає яскраві, насичені кольори. Оболонка – дерево, пластик. Ставку робіть на міцність.
Молодшим школярам беруть три- та шестигранні вироби – вони не викликають надмірної напруги у пальцях. Оболонка може бути пластиковою та дерев'яною. Грифель – оптимально середній та м'який. Число відтінків у наборі – не менше 12. Це основні рекомендації, які потрібно дотримуватися.
Список кольорів, які мають бути в кольорових олівцях у кількості 12 штук:
- Чорний.
- Коричневий.
- Помаранчевий.
- Жовтий.
- Сірий.
- Салатовий.
- Зелений.
- Синій.
- Синій.
- Фіолетовий.
- Рожевий.
- Червоний.
Список орієнтовний, його можна коригувати на сайті компанії «UTS». Головне, щоб були 6 основних кольорів, решта на ваш розсуд.