Досягти високої рентабельності за короткий час можна завдяки торгівлі нафтопродуктами оптом. У оптової торгівлі є беззаперечні переваги: по-перше, підприємцю-початківцю буде необов'язково постійно шукати нові ринки збуту. По-друге, через оптову торгівлю можна стати офіційним дистриб'ютором відомих брендів і таким чином закріпитись на ринку. Для початку діяльності з торгівлі нафтопродуктами необхідно ознайомитись із чинним законодавством у даній сфері та отримати ліцензію на продаж пального. Із деталями отримання ліцензії можна ознайомитися на сайті юридичної компанії "Факторія-Груп" https://faktoria-group.com.ua/uk/licenzuvannya/licenziya-na-prodazh-paliva.html, яка пропонує свої послуги щодо простого оформлення даного документу та ін.
Далі треба вивчити попит на ринку і скласти бізнес-план. Світлі нафтопродукти (бензин, ДТ, керосин, автомастило) купуються значно частіше, ніж темні (гудрон, бітум, мазут), і становлять близько 90% ринку нафтопродуктів: у таких галузях, як продаж бензину оптом чи продаж дизельного палива оптом отримувати підвищений прибуток значно легше.
1. Складання бізнес-плану
Детально прописаний та продуманий бізнес-план – основа успішного старту будь-якої справи. До плану повинні входити витрати на закупівлю палива, оренду або придбання приміщень, нафтобази, бензовозів, а також суми, які регулярно йдуть на зарплати персоналу та податкові відрахування державі. Прибуткова частина плану - передбачувана вигода, яка отримується в результаті реалізації товару.
Важливо знати: з якісно та детально прописаним бізнес-планом ймовірність отримання кредиту на вигідних умовах значно підвищується.
2. Реєстрація підприємства та отримання ліцензії
Власник бізнесу має пройти державну реєстрацію. Оптимальний варіант – реєстрація юридичної особи, наприклад товариства з обмеженою відповідальністю. Це дозволить обрати систему оподаткування за ПДВ. Більшість постачальників обирає ті підприємства, де застосовується ПДВ. У цьому статусі можна розраховувати на великі договори постачання та дилерство відомих брендів. Також важливо оформити ліцензію на зберігання та продаж палива.
3. Купівля чи оренда приміщень
Купівля або оренда приміщень: вам буде потрібен офіс для керівництва компанії та персоналу, а також нафтобази для зберігання нафтопродуктів (при необхідності). Спочатку розміщувати нафтопродукцію можна на НПЗ, проте це вимагатиме чималих регулярних інвестицій.