Сучасні опалювальні системи не заважають простору і в той же час ідеально підходять для виконання своєї основної ролі – забезпечення тепла. Серед інноваційних систем опалення на особливу увагу заслуговує траншейне опалення - в односімейному будинку це економія простору, естетика, комфорт і функціональність на найвищому рівні.
Що таке траншейне опалення?
Внутрішньопідлогові конвектори - це спеціальна установка, розміщена в спеціальних каналах, зроблених в шарах підлоги або стелі. На відміну від традиційних систем теплої підлоги, які повністю закриті, траншейне опалення є видимим у вигляді платформ з решіткою.
Джерело електропостачання опалення не має значення - кожен водяний котел центрального опалення ідеально підійде для цієї ролі. Траншейне опалення найкраще працює в приміщеннях з вікнами від підлоги до стелі, де встановлення радіаторів неможливо і навіть недоцільно з естетичних міркувань.
Конвекторні обігрівачі працюють не лише як елемент системи опалення, вони застосовуються й для охолодження. Фанкойли, розміщені в підлогових коробах, обслуговують споживачів цілий рік: у холодні місяці обігрівають, у спеку охолоджують.
Як працює траншейне опалення в окремому будинку?
Конвекція використовується в траншейних обігрівачах. Обігрівач випускає нагріте повітря, яке зустрічається зі стіною холодного повітря біля вікон. Холодне повітря штовхає тепле повітря всередину кімнати. Таким чином використовується контакт двох шарів повітря з різною температурою.
Конвекція може бути:
- природною;
- примусовою.
У першому випадку потік теплих повітряних мас спокійний і малодинамічний. Якщо ми хочемо підвищити ефективність обігріву і прискорити процес обігріву приміщень, то слід використовувати траншейне опалення за допомогою вентиляторів, які роблять процес конвекції більш динамічним.
Завдяки спеціальним контролерам примусова циркуляція повітря припиняється, коли температура в приміщенні досягає необхідного значення, запрограмованого користувачем. Траншейні обігрівачі з вентиляторами оснащені складними електронними системами управління, які взаємодіють з датчиками температури, розташованими в приміщеннях.
Перевагою конвекційних обігрівачів є їх висока теплова потужність. Використовуючи траншейний обігрівач з вентилятором, ми можемо зменшити кількість обігрівачів втричі в порівнянні з обігрівачами без вентилятора.
Недоліком радіаторів з вентиляторами є те, що вони видають певний рівень шуму. Тому використання обігрівачів з примусовою конвекцією в спальні або маленькій дитячій кімнаті є проблемою, якщо тільки не використовувати висококласні обігрівачі з новітніми вентиляторами типу ЕС.