Тепловий насос повітря-вода дозволить зробити екологічне і економічну систему опалення будинку. Популярність повітряних теплових насосів пояснюється широкою доступністю джерела тепла, яким є повітря. Відсутність необхідності будувати ґрунтовий теплообмінник означає набагато менший обсяг робіт, що призводить до менших інвестиційних витрат.
Більшість представлених на ринку теплові насоси повітря-вода є інверторними, тобто вони плавно пристосовують свою потужність до поточної енергетичної потреби будівлі, завдяки чому їх експлуатація також є недорогою. Переважна більшість із них мають активну функцію охолодження без необхідності розширення автоматики. Новітні пристрої працюють дуже тихо. Пристрій дозволяє значно скоротити витрати на опалення будинку та отримання гарячої води.
Як працює тепловий насос повітря-вода?
Звичайно, джерелом тепла тут є повітря, яке нагріває теплоносій води. Що важливо, цей вид опалення безпосередньо спрямований на теплу підлогу або інші системи опалення. Тепловий насос повітря-вода можна використовувати для постачання гарячої води. Кроки праці теплового насоса:
- Випарювання холодоагенту.
Тепловий насос повітря-вода має холодоагент, який надходить до випарника у зовнішньому блоці. Тут він випаровується, забираючи тепло у повітря.
- Утворення газу.
Після випарника йде холодний газ низького тиску, який в свою чергу йде в компресор. При цьому він підвищує свій тиск, що призводить до підвищення температури.
Газ, що виходить із компресора, вже гарячий. Під високим тиском він надходить до конденсатора, де тепло передається воді системи опалення. Однак саме робоче середовище знову розріджується.
Яка потужність теплового насоса повітря-вода?
Перш ніж вибрати цей тип опалення, варто знати, що потужність теплового насоса повітря-вода падає при дуже низьких температурах. Прилади можна використовувати в діапазоні температур від 400С до -25°C. На жаль, чим нижча температура, тим гірша економічність роботи насоса. Тому під час дуже низьких температур тепловий насос повітря-вода повинен підтримуватися додатковим нагрівальним пристроєм.
Коли потужність теплового насоса «повітря-вода» падає, активується часто використовуваний вбудований електричний нагрівач. Це спрацьовує, коли так звана - двовалентна точка, де тепловий насос повітря-вода не може задовольнити потребу в теплі. Такою точкою є, наприклад, коли температура падає до -10°C.