Які культури можна зустріти на середньостатистичній присадибній ділянці найчастіше? Насамперед це:
- плодові;
- ягідні;
- овочеві;
- декоративні культури.
Але слід звернути увагу на ще один цікавий напрямок особистого підсобного господарства: горіхоплідний. Грецький горіх, фундук і мигдаль: маючи певні знання і старанність, практично кожен садівник-аматор може створити власну горіхову міні-плантацію. На сайті https://sadubykovunu.com.ua/sazhency-greckogo-oreha-funduka-mindalya/ ви можете купити міцні, здорові та без дефектів саджанці грецького горіха, мигдалю та фундуку.
Грецький горіх: народжений у Греції, адаптований до України
Мабуть, найпопулярніший горіх у нашій країні – волоський. Його можна вирощувати в різних куточках країни, але з невеликими коригуваннями. Так, у регіонах із прохолодним кліматом посадку волоського горіха краще розпочинати навесні. А в південних регіонах краща осіння посадка: в умовах м'якої, маломорозної зими саджанці успішно перезимовують, отримують потужний заряд стійкості до стресів і розвиваються більш інтенсивно, ніж ті, що були посаджені навесні.
Фундук – ваш невибагливий друг
Італійці невипадково називають фундук (він же – ліщина) «рослиною для лінивих людей». Ця горіхоплідна культура, справді, дуже невибаглива, зате при вживанні користь дає колосальну!
Довгий час фундук вирощували переважно на південних рубежах країни, але наразі ситуація змінилася. Насамперед клімат став набагато теплішим, ніж ще півстоліття тому. Крім того, у розпорядженні садівників є нові сорти, стійкіші до зимових холодів. Тож сучасна ліщина чудово почувається і в середніх широтах.
Не зважаючи на загальну невибагливість цієї рослини, існують нюанси, про які слід знати тим, хто вперше вирішив посадити у себе цей чагарник. Досвідчені садівники проводять посадку саджанців восени: причини - ті ж, що і у випадку з волоським горіхом. Якщо зробити цього не вдалося, висаджуйте молоді рослини навесні, не чекаючи теплих днів, а відразу при відтаванні ґрунту.
Мигдаль - суворо на південь
Любитель субтропічного клімату мигдаль добре почувається вдовж Чорноморського узбережжя. Найкращими погодними умовами для нього є м'яка зима з рясним снігом та рання весна з відсутністю поворотних заморозків, які можуть випасти на критично важливу фазу цвітіння.
Однак у сучасній селекційній «скарбничці» є й більш стійкі до прохолодних умов сорту – такі як Вітязь, Десертний, Нікітський, Олександр. Слід вирощувати мигдаль там, де це продиктовано самою природою – тобто на півдні країни. Або, як варіант, посадити його в оранжереї - якщо така у вас є.