Будівництво приватного будинку – важлива та відповідальна подія, яка потребує вкладення великої кількості сил та коштів. Значні витрати йдуть на те, щоб створити відмінні умови для проживання в будинку та, звичайно ж, для нього потрібно продумати якісну та надійну систему водовідведення.
Без хорошої каналізації уявити житло в принципі неможливо. Встановлення каналізації також необхідне, як і підведення водопроводу, підключення електрики, а також встановлення опалення та монтажу вентиляції. Система повинна бути досить простою в установці, монтажі та використанні, щоб у разі виникнення будь-яких проблем їх можна було усунути найдоступнішими способами та без фінансових витрат.
Схема системи водовідведення у заміському будинку
Можуть бути встановлені два види системи каналізації для приватного заміського будинку:
Якщо дозволяє технічна можливість, то заміський будинок може бути підключений до центральної системи (міської) або приватної. Як правило, цей варіант досить добрий, оскільки обслуговування системи лежить не на власнику заміського будинку, а каналізацією зручно користуватися тривалий час. Але цей спосіб підходить не всім.
Нерідко підключення приватного заміського будинку до загальної системи технічно неможливе через значну його віддаленість від комунальних мереж. У такому разі не варто переживати, є відмінна альтернатива – встановлення автономної очисної споруди.
Розглянемо, які особливості має автономна каналізація для приватного заміського будинку.
Вона має на увазі наявність:
- сукупності побутових приладів;
- сантехнічне обладнання;
- внутрішньої системи трубопроводів (розведення);
- зовнішню каналізацію, що включає обладнання для очищення води (септик) і зовнішній трубопровід.
Для того, щоб вибрати відповідну каналізацію саме для вашого заміського будинку, потрібно оцінити та врахувати наступні фактори:
- загальні природні та кліматичні умови, властиві регіону в цілому, включаючи рівень підземних вод;
- в який час року в заміському будинку будуть проживати (або там буде цілорічне проживання);
- рівень потреби у кількості води для приватних та господарських потреб;
- площа ділянки, де потрібна вода;
- параметри ґрунту.
Перше, що потрібно зробити перед початком монтажних робіт, це розробити зручну для встановлення та експлуатації схему каналізації.
Особливості розробки схеми каналізації
Схема обов'язково має бути підлаштована під план всього заміського будинку, кожного приміщення. До схеми повинні входити:
- стояк (передбачається у тому випадку, якщо приватний заміський будинок містить два і більше поверхи);
- точки стоку води;
- розташування трубопроводу (кути, розведення та інші елементи).
Крім цього, визначаються місця, де встановлюватимуться раковини, унітази та інша сантехніка або побутові прилади. Потім необхідно розрахувати розмір стояка та загальну довжину закладки труб. Обов'язково потрібно передбачити місця, де найімовірніше скупчення сміття та утворення засорів, для цих точок потрібно виділити люки очищення системи.
Не варто забувати про правило, що чим простіше буде схема, тим легше буде експлуатація готової каналізації, а надто перевантажена система здатна створити безліч проблем при користуванні каналізацією.
Внутрішнє розведення системи має бути опрацьовано та закладено під час будівництва заміського будинку. Приступати до початку установки потрібно тоді, коли основні елементи будинку вже виконані (перекриття, дах, стіни), але ще не почався етап виконання оздоблювальних робіт. Після встановлення внутрішньої системи можна переходити до монтажу зовнішньої, в такому випадку загальна система буде встановлена найбільш надійно і правильно.
На що варто звернути увагу під час монтажу каналізації приватного будинку
Приміщення, в яких найбільш активно використовуватиметься вода, наприклад, ванна і кухня, краще розташувати найближче до місця встановлення загального стояка. Ця вимога розроблена з тією метою, щоб максимально скоротити відстань від стояка до сантехніки. Таким чином каналізація буде досить проста в обслуговуванні та експлуатації.
Якщо у вашому заміському будинку будуть реалізовуватися такі великі проєкти, як басейн або лазня, то вони, відповідно, вимагатимуть і потужну систему каналізації для повноцінного скидання стічних вод. У цьому випадку буде потрібна додаткова розробка схем проведення чистої води та відведення стічних вод, встановлення надійних септиків, монтаж помпових каналізаційних систем.
У приватних спорудах найбільш функціональними будуть каналізаційні труби, розташовані під підлогою, у стінах або вгорі споруди. Поряд з унітазом, ванною, умивальниками, раковинами буде потрібно монтаж гідрозамикачів, що перешкоджають попаданню в житлове приміщення неприємних і навіть небезпечних запахів.
Для встановлення коректної системи каналізації для заміського котеджу рекомендуємо звернутися за допомогою до професіоналів, які мають спеціальні знання та досвід у розробці та прокладанні подібних систем. У випадку, якщо монтаж каналізації не буде виконано належним чином, то труби можуть забиватися стоками та біологічними відходами, що загрожує виникненням неприємних ароматів та інших незручностей.