Деякі, здавалося б, незначні деталі можуть зіграти вирішальну роль при доборі ортопедичного матраца для особистого користування або для дитини, оскільки вони безпосередньо впливають на його лікувальні властивості та їх ефективність. Першочерговим фактором, який має враховуватися при виборі матраца, є фізичні дані людини у вигляді його росту та ваги.
Людям похилого віку, а також тим, хто страждає від порушень сну, згідно з рекомендаціями лікарів, найкраще підходить м'який ортопедичний матрас 160 на 200, в той час як моделі з середньою жорсткістю підійдуть людям середньої вагової категорії. Вироби, що мають високу жорсткість, найкраще підходять дітям і мають виражену патологію хребта людям.
Основою для м'якого матраца, згідно з цим джерелом, служить блок пружин типу «боннель» або незалежний пружинний блок, який поєднується з наповнювачами на основі натуральних або напівнатуральних матеріалів. Ортопедичні матраци з блоком незалежних пружин мають більш виражений лікувальний ефект у порівнянні з моделями, основу конструкції яких становить блок типу «боннель», тому що в них навантаження по тілу людини рівномірно розподіляється по всій спальній поверхні.
Матраци із пружинним блоком «боннель» мають пружинний прогин, який можна вважати серйозним недоліком. Він полягає у прогині всіх сусідніх пружин при навантаженні на одну з них. Роль наповнювачів виконують натуральний або штучний латекс, кокосова койра та кокосове волокно, пінополіуретан та поролон. Деякі м'які ортопедичні матраци передбачають функцію пам'яті, завдяки якій відбувається запам'ятовування форми тіла людини і відповідний розподіл навантаження при подальшому використанні матраца.
Для запобігання будь-яким шкірним реакціям, у тому числі алергічних, всі наповнювачі, що застосовуються в ортопедичних матрацах, проходять обов'язкове антибактеріальне просочення. М'який матрас 200 на 160 здатний забезпечити здоровий сон при максимальному рівні комфорту. Спеціальна система вентиляції дозволяє, при цьому, уникнути застоювання неприємного запаху поту, що виділяється людським тілом. Крім технологічного запаху клею, який вивітрюється протягом двох діб використання, недоліком м'яких матраців є поступове зношування пружинного блоку.
Пружинний блок в м'якому ортопедичному матраці схильний до зносу при активному його використанні, що виявляється у виникненні неприємного звуку при навантаженні на пружини через деякий час. Вирішенням цієї проблеми є перевертання матраца кожні півроку.